Агенда.мк  агреагтор лого
Полумесечинки со лешници Полумесечинки со лешници
ПодготовкаВо сад за матење ставете ги јајцата и шеќерот почнете со матење додека шеќерот не се стопи,додадете ги сите останати состојки да добиете средно... Полумесечинки со лешници

Подготовка
Во сад за матење ставете ги јајцата и шеќерот почнете со матење додека шеќерот не се стопи,додадете ги сите останати состојки да добиете средно меко тесто.
Тестото ставете го во фрижидер еден час.Во тавче со хартија ги редиме веќе формирани полумесечинки кои ги печеме 8-10 мин. на 200степени.
Изладените колачиња ги декорираме со топена чоколада.
Колачите се превкусни и колку повеќе стојат се по ровки.
НА ЗДРАВЈЕ!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *