Агенда.мк  агреагтор лого
Охридско Езеро полно со ѓубре исфрлено од посетителите на Охрид Охридско Езеро полно со ѓубре исфрлено од посетителите на Охрид
Facebook Twitter Google+ Pinterest WhatsApp Ѓубре во недоглед расфрлано на јавни површини, во езерото, преполни контејнери со што треба и не треба да се... Охридско Езеро полно со ѓубре исфрлено од посетителите на Охрид

Facebook

Twitter

Google+

Pinterest

WhatsApp

Ѓубре во недоглед расфрлано на јавни површини, во езерото, преполни контејнери со што треба и не треба да се одлага таму и дузина квадратни метри околу нив расфрлано ѓубре, често фрлено така во движење, од кола и слично.

Ваква е сликата деновиве во Охрид кој го живее врвот на една многу чудна туристичка сезона. Не се поштедени ниту духовните светилишта од кои наместо мир во вечерните часови извира џагор од маса млади кои токму тие места од сите можни ги одбрале за забава по која се што понеле оставаат зад себе, пишува порталот ohridnews.com во текст со наслов valkani-raboti.

Целиот текст на овој линк.

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *