Агенда.мк  агреагтор лого
Најгледани филмови во 2020 Најгледани филмови во 2020
Од познати причини, во оваа 2020 година правењето филмови не претставува економски приоритет на глобален план, но како обратнопропорционален феномен деновите на изолација предизвикаа... Најгледани филмови во 2020

Од познати причини, во оваа 2020 година правењето филмови не претставува економски приоритет на глобален план, но како обратнопропорционален феномен деновите на изолација предизвикаа „незаситна глад“ кај публиката токму за филмска понуда. Во такви услови, некако се ограничени критериумите за да се зборува за најдобри филмови во 2020, но оние филмови од светската продукција што успеаја да се појават во првите два месеца од годинава, сепак прикажаа некаква продукција од која може да се прават некакви листи за нај– филмови. Ако не сте ги гледале, можете да го искористите викендов да ги погледнете.

1.Лоши момци 3 (Bad Boys for Life)
Филмот може да се смести во жанровите акција/комедија/крими, а во кината ширум светит се појави на почетокот од јануари, годинава. Досегашната негова заработувачка изнесува 417 милиони долари. Дејството на филмот почнува со бегството на Изабел, вдовицата на мексиканскиот нарко-бос од затвор. Таа заедно со нејзиниот син имаат за цел да ги убијат сите одговорни за апсењето и смртта на нејзиниот сопруг, но на крајот се случува нешто чудно…
Улоги: Вил Смит, Мартин Лоренс, Ванеса Хаџенс, Џо Пантолиано, Кејт дел Кастиљо, Паола Нуњез…
Режија: Адил Ел Арби, Билал Фалах

2. Ежот Соник (Sonic the Hedgehog)
Овој анимиран филм во режија на Џеф Фаулер, спојува и

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *