Агенда.мк  агреагтор лого
Месечен хороскоп – АВГУСТ, 2020 Месечен хороскоп – АВГУСТ, 2020
• Сабота, 01 Август 2020 Август ќе ни донесе спокојство и стабилна основа за да ги градиме плановите за иднината. Планетите нема да нè... Месечен хороскоп – АВГУСТ, 2020

• Сабота, 01 Август 2020

Август ќе ни донесе спокојство и стабилна основа за да ги градиме плановите за иднината. Планетите нема да нè вознемируваат со неповолни движења, па ќе имаме доволно простор за реализирање на лични и професионални подобрувања.

Марс цел месец ќе се патува низ овен, поттикнувајќи нè да преземаме иницијативи и да правиме смели чекори нанапред наместо да се фокусираме на минатото и на стравовите.

Љубовната планета Венера ќе донесе ренесанса во брачните односи и ќе поттикне многу парови да мислат на венчавка.

Страста ќе биде најсилна на 19 август, под влијание на младата месечина, кога и ќе се родат многу врски.

Најнаградени од небесните тела во август ќе бидат ЛАВОВИТЕ и ДЕВИЦИТЕ.

3 август ☽ Настапува полна месечина во водолија 5 август ☿ Меркур преминува во лав 7 август ♀ Венера влегува во рак 15 август ♅ Уран преминува во ретроградно движење во бик 19 август ☽ Настапува млада месечина во лав 20 август ☿ Меркур преминува во девица 22 август ☉ Сонцето влегува во девица

Табела: најважните датуми за месец август и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Целиот текст тука!

Femina

Оваа вест е превземана од Фемина. Повеќе на www.femina.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *