Агенда.мк  агреагтор лого
„Лица и дела“ вечерва со Матеј Спасовски „Лица и дела“ вечерва со Матеј Спасовски
01/08/2020 актуелности, ТВ ЕКРАН Сподели Младиот и талентиран писател, Матеј Спасовски, е вечерва гостин на Мери Младеновска…Матеј на 13. години ја издаде книгата приказни,... „Лица и дела“ вечерва со Матеј Спасовски

Сподели

Младиот и талентиран писател, Матеј Спасовски, е вечерва гостин на Мери Младеновска…
Матеј на 13. години ја издаде книгата приказни, „Зад аголот“…
Матеј работи интензивно и подготвува нова книга и сега е прва година во средно училиште.
Неговата желба е да стане доктор и секако дека не се откажува од пишувањето и за кратко време ќе изненади нешто ново. Тој е првата генерација со што се гордее целата заедница Илинден семејни пријатели наставници и секако дека тоа се убави теми за уште поубав разговор…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Сподели

Видете следно

Тема на книгата, како и серијалот, е – трката за производство на вакцината за корона! …

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *