Агенда.мк  агреагтор лого
Летен стил: Откриј кој е идеален крој на фустан според твоето тело Летен стил: Откриј кој е идеален крој на фустан според твоето тело
Ако сакате да заблескате во вашиот нов фустан, најлесен начин за тоа да го постигнете е избор на идеален крој за вашата градба на... Летен стил: Откриј кој е идеален крој на фустан според твоето тело

Ако сакате да заблескате во вашиот нов фустан, најлесен начин за тоа да го постигнете е избор на идеален крој за вашата градба на тело.

Песочен часовник

Бијонсе, Софија Вергара, Ким Кардашијан. Дали воопшто треба да ја објасниме оваа градба? Ако сте среќна жена чие тело е обликувано како песочен часовник, практично може да облечете било кој модел на фустани. Кројот кој ја следи линијата на колковите на вас секогаш изгледа најдобро, и ова тело е како создадено за сите оние тесни модели. Струкот е најтесниот дел од вашата фигура, така што сугерираме дека секогаш го потенцирате и истакнувате.

Јаболко

За облик на телото што дефинира малку пошироки рамена, недефиниран струк и тенки нозе, идеални фустани се со мало деколте и пошироки наременици. V-cuts исто така може да биде добар избор, но само ако не е премногу гломазен. Ако сакате, можете да го покриете стомакот со набори кои почнуваат веднаш под линијата на градите и малку се шират до работ на фустанот.

Круша

За градба како круша (најчеста кај жените!) многу е важно да се истакне горниот дел од телото и да се одвлече вниманието од  колковите и задникот. Ова најдобро се постигнува со отворен

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *