Агенда.мк  агреагтор лого
Викенд тарифа: Rimac C_Two е опасна електрична дрифтинг машина Викенд тарифа: Rimac C_Two е опасна електрична дрифтинг машина
Во ова видео, тимот на Rimac се осврнува на развојот и управливоста на автомобилот. Основачот и прв човек на Rimac Automobili, Мате Римац, јасно... Викенд тарифа: Rimac C_Two е опасна електрична дрифтинг машина

Во ова видео, тимот на Rimac се осврнува на развојот и управливоста на автомобилот. Основачот и прв човек на Rimac Automobili, Мате Римац, јасно посочува дека „автомобилот мора да дрифта“, а тест возачот Мирослав Зрнчевиќ покажа колку добри перформанси има автомобилот во свиоците.

[embedded content]

Инаку, поради пандемијата на коронавирусот, Rimac го одложи лансирањето на својот автомобил за 2021 година. Сепак, финалниот дизајн и името на моделот ќе бидат откриени кон крајот на оваа година.

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *