Агенда.мк  агреагтор лого
Викенд-патување: Како најдобро и најлесно да се спакувате? Викенд-патување: Како најдобро и најлесно да се спакувате?
Има луѓе на кои пакувањето им оди одлично и оние кои воопшто не се снаоѓаат во тоа. Има и такви што без разлика дали... Викенд-патување: Како најдобро и најлесно да се спакувате?

Има луѓе на кои пакувањето им оди одлично и оние кои воопшто не се снаоѓаат во тоа. Има и такви што без разлика дали одат на 2 или 12 дена, пакуваат исто количество работи. Има и такви на кои им е полесно да се спакуваат за долг одмор отколку за краток.

Со оглед на тоа во каков правец се движеше и се уште се движи годинава, факт е дека повеќето организираат викенд-патувања. Овој е продолжен и идеален да испланирате бег од градот.

А како најбрзо и најдобро да се спакувате?

Одговорот следи во продолжение, преку неколку совети:

1. Испланирајте ги комбинациите облека

Одлучете се за удобни парчиња кои ќе ги спакувате во посебни футроли или кеси, додадете обувки (не ви се потребни повеќе од два пара), како и модни додатоци од типот на марама и/или шешир, ремен…

2. Одберете соодветна торба

Кога купувате патна торба, секогаш гледајте да има доста внатрешни прегради, внатрешноста да е одмек и лесен материјал. Исто така, ако можете да најдете и да си дозволите таква, убаво би било да е водоотпорна, како и да има можност за проширување, односно кратка и долга рачка. Преградите ќе ви овозможат што полесно да ги сместите сите работи

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *