Агенда.мк  агреагтор лого
Пирошки од палачинки Пирошки од палачинки
Брзи, лесни, вкусни….. и за правење и за јадење. Најпрво ја правиме смесата за палачинките, со миксирање на состојките.Потоа ги пржиме палачинките, па ги... Пирошки од палачинки

Брзи, лесни, вкусни….. и за правење и за јадење.

Најпрво ја правиме смесата за палачинките, со миксирање на состојките.
Потоа ги пржиме палачинките, па ги полниме по желба, јас со шунка и кашкавал.
Ги поховаме прво во јајце, па во лебни трошки, и ги пржиме во загреано масло.
Ги вадиме врз салфета, за да се впие вишокот од мрснотијата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *