Агенда.мк  агреагтор лого
Мотор за вистински господин – DUCATI GT 750 Мотор за вистински господин – DUCATI GT 750
Уште во 1971 година, компанијата Ducati го произведе еден од најпознатите нивни мотори, Ducati 750 GT. Овој мотор важеше за првиот модел со популарниот L-twin мотор. Денеска,... Мотор за вистински господин – DUCATI GT 750

Уште во 1971 година, компанијата Ducati го произведе еден од најпознатите нивни мотори, Ducati 750 GT. Овој мотор важеше за првиот модел со популарниот L-twin мотор. Денеска, тој е целосно обновен но сеуште го има оној дух на безвременскиот Ducati 750 GT. 

Целиот текст тука!

Friday

Оваа вест е превземана од Friday. Повеќе на www.friday.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *