Агенда.мк  агреагтор лого
Како да направите совршенo чоколаднo фонду? Како да направите совршенo чоколаднo фонду?
Летото е совршена можност за да уживате во „чоколадна фонтана“ подготвена во вашиот дом. Сѐ што ви е потребно е совршено чоколадно фонду и... Како да направите совршенo чоколаднo фонду?

Летото е совршена можност за да уживате во „чоколадна фонтана“ подготвена во вашиот дом. Сѐ што ви е потребно е совршено чоколадно фонду и сезонско овошје како јагоди, банани, грозје, киви или било кое друго по желба. Чоколадното фонду може да го користите и за глазирање на колачиња, манчмелоу и оризови галети. Уживањето е гарантирано.

Ова е совршена можност за сладење со вашите сакани или забава со децата во удобноста на домот. Нема некој што не обожава чоколадо, а во комбинација со овошје е добитна комбинација која освојува! Одвојте малку време и препуштете му се на уживањето со вашето чоколадно фонду.

Состојки: Подготовка: Во сад на тивок оган загрејте ги чоколадото, млекото и слатката павлака. Мешајте често и не дозволувајте смесата да зоврие. Откако чоколадото ќе се растопи и добиете смеса со мазна и изедначена текстура додајте го ванилиниот шеќер. По потреба додајте уште 1 лажица млеко или слатка павлака за да ја добиете посакуваната густина. Вака подготвеното фонду чувајте го во сад на пареа сѐ до служењето за да не се згусти. Послужете го со сезонско овошје како јагоди, грозје, парчиња банана или киви. Уживајте во светот на вкусовите!

Совет плус: Доколку ви остане дел од чоколадното фонду складирајте

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *