Агенда.мк  агреагтор лого
Американски палачинки со мед Американски палачинки со мед
Во подлабок сад измешајте ги сите суви состојки.Во друг сад ставете ги јајцата, путер, млекото и медот. Измешајте убаво со жица за матење.Во садот... Американски палачинки со мед

Во подлабок сад измешајте ги сите суви состојки.
Во друг сад ставете ги јајцата, путер, млекото и медот. Измешајте убаво со жица за матење.
Во садот со сувите состојки додајте ја смесата со јајцата и млекото, и измешајте за да се соединат состојките. Смесата оставете ја да отстои за време од 15 до 20 минути.
Тавата за палачинки намрсете ја со малку масло и добро загрејте ја. Со помош на лажица земете од смесата и формирајте палачинка.
Печете околу минута и пол или додека забележите меурчиња по површината на палачинката. Потоа, превртете ја палачинката на другата страна и продолжете со печењето уште 1 минута.
Топлите американски палачинки сервирајте ги свежо овошје, мед и јаткасти плодови по желба.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *