Агенда.мк  агреагтор лого
Нина Бадриќ си го доби, по реакцијата дека нема работа стигна понуда за копање компири Нина Бадриќ си го доби, по реакцијата дека нема работа стигна понуда за копање компири
SHARE Facebook Twitter Откако хрватската пејачка Нина Бадриќ јавно на суцијалните медиуми упати апел до властите да најдат решение за пејачите и музичарите и... Нина Бадриќ си го доби, по реакцијата дека нема работа стигна понуда за копање компири

SHARE

Facebook

Twitter

Откако хрватската пејачка Нина Бадриќ јавно на суцијалните медиуми упати апел до властите да најдат решение за пејачите и музичарите и да ги пуштат да работат бидејки веќе се на раб на егзистенција.

Меѓу коментарите кои што пристигнаа на оваа реакција од пејачката беше и понудата доколку и е потрбна работа и пари дека може да и понудат да копа компири и за тоа добро да биде платена.

„Еве за два дена ќе ги вадиме компирите, триесет хектари, во околината на Бјеловар и потребни ни се работници. Плаќаме 300 куни (околу 40 евра) на ден. Ве молам од редакцијата да и јавите на дотичната ако сака да работи. Може да ја поведе и Маја (Маја Шупут), Северина, модниот мачор (Марко Грубниќ) и сите што земаа помош од 4.000 куни (околу 500 евра). Само порачајте и да не доаѓа во дизајнерскиот фустан од 14.000 куни (околу 1.800 евра), со кој се фалеше пред неколку месеци зашто врнеше многу дожд деновиве и прилично е калливо“, и порача жената.

По ова пејачката сеуште е без реакција.

РЕКЛАМИ:

Loading…

SHARE

Facebook

Twitter

Previous articleСнаата на Брена, Александра

Целиот текст тука!

Hitportal

Оваа вест е превземана од Хитпортал. Повеќе на www.hitportal.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *