Агенда.мк  агреагтор лого
ŠKODA освои шест награди „Семеен автомобил на годината“ ŠKODA освои шест награди „Семеен автомобил на годината“
OCTAVIA COMBI освои награда за „Најдобар дизајн“ OCTAVIA COMBI и SUPERB COMBI ја освоија наградата за „Најдобра технологија“  SUPERB COMBI беше прогласен за „Најдобра... ŠKODA освои шест награди „Семеен автомобил на годината“

OCTAVIA COMBI освои награда за „Најдобар дизајн“ OCTAVIA COMBI и SUPERB COMBI ја освоија наградата за „Најдобра технологија“  SUPERB COMBI беше прогласен за „Најдобра вредност за парите“  ŠKODA има освоено вкупно 34 награди од првиот избор на читатели на списанието во 2011 година

Читателите на германското специјализирано списание АУТО Штрасенверкер (AUTO Straßenverkehr) ги изгласаа моделите на ŠKODA за „Семеен автомобил на годината“ во шест категории. Ова значеше дека чешкиот производител однесе дома повеќе награди од кој било друг бренд-учесник. Вкупно 128 возила се натпреваруваа во три различни категории за „Најдобар дизајн“, „Најдобра технологија“ и „Најдобра вредност за парите“. За секоја од нив, читателите избраа еден автомобил и еден генерален победник. OCTAVIA COMBI се искачи на врвот во категоријата „Најдобар дизајн“, а исто така ја освои и наградата за „Најдобра технологија“. SUPERB COMBI беше крунисан како „Најдобра вредност за парите“ во целина. Исто така, беше изгласан за автомобил со „Најдобра технологија“ во својата категорија. ŠKODA има освоено вкупно 34 награди од првиот избор на читатели на АУТО Штрасенверкер во 2011 година.

Изборот на „Семеен автомобил на годината“ од читателите во 2020 година се одржа по деветти пат. Во него беа вклучени само седани, SUV и Combi возила со капацитет на

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *