Агенда.мк  агреагтор лого
Учтивоста на ова двегодишно момче е она што му треба на светот Учтивоста на ова двегодишно момче е она што му треба на светот
Запознајте го најпристојното дете на интернет. Двегодишниот Греј Мекер стана интернет-сензација бидејќи постојано повторува три збора: „Ти благодарам, мамо!“ Греј никогаш не ја пропушта... Учтивоста на ова двегодишно момче е она што му треба на светот

Запознајте го најпристојното дете на интернет. Двегодишниот Греј Мекер стана интернет-сензација бидејќи постојано повторува три збора: „Ти благодарам, мамо!“

Греј никогаш не ја пропушта можноста да ѝ се заблагодари на мајка си, без оглед дали таа му подава чинија или вода или му помага да ги собере играчките.

Снимките од својот културен син Линда почнала да ги објавува за време на карантинот, па за брзо време собрале милиони прегледи.

– Многу е пристоен, а има само две години. Ретко го потсетувам да го каже зборот благодарам – вели неговата мајка.

 

 

View this post on Instagram

 

My sweet little thankful boy. I realize many of you here aren’t on tiktok, so I’ll start posting these here as well #greyandmama

A post shared by greyandmama (@greyandmama) on Jun 13, 2020 at 10:04pm PDT

Извор

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *