Агенда.мк  агреагтор лого
Хашим Тачи најави оставка доколку биде потврдено обвинението против него Хашим Тачи најави оставка доколку биде потврдено обвинението против него
Facebook Twitter Google+ Pinterest WhatsApp Косовскиот претседател Хашим Тачи најави дека ќе поднесе оставка доколку биде прифатено обвинението поднесено против него за воени злосторства... Хашим Тачи најави оставка доколку биде потврдено обвинението против него

Facebook

Twitter

Google+

Pinterest

WhatsApp

Косовскиот претседател Хашим Тачи најави дека ќе поднесе оставка доколку биде прифатено обвинението поднесено против него за воени злосторства за време на воените судири на Kосово кон крајот на минатиот век.

Тачи ѝ се обрати на јавноста пет дена по објавата на специјалното обвинителство во Хаг дека е поднесено обвинение за сериозни злосторства против човештвото.

Тој е обвинет за повеќе од 100 убиства на цивили за време на воениот конфликт на Косово кога тој беше водач на ОВК.

Целиот текст тука!

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *