Агенда.мк  агреагтор лого
Супа со праз (посно) (подготвена во Мултифреш, посно) Супа со праз (посно) (подготвена во Мултифреш, посно)
Бидна и супата со праз, посна и вкусна…. ПодготовкаСите состојки ги сечкаме на парчиња приближно 2х2 см. Го додаваме просото, мешаниот сув зачин, куркума... Супа со праз (посно) (подготвена во Мултифреш, посно)

Бидна и супата со праз, посна и вкусна….

Подготовка
Сите состојки ги сечкаме на парчиња приближно 2х2 см. Го додаваме просото, мешаниот сув зачин, куркума и магдоносот. Го вклучуваме Мултифреш блендерот и екстракторот на хранливи состојки на програм варење и блендирање. За 20 минути имаме топла, освежителна и хранлива супа.
Ја сервираме, додаваме масло и зачинуваме со бибер. На здравје!

Забелешка
Јас ја подготвив погуста, а ја јадев и со лепче. Ако сакате поретка да ви биде, не ставајте два компира.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *