Агенда.мк  агреагтор лого
ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа … ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа …
• Понеделник, 29 Јуни 2020 22:08 Мајли Сајрус беше меѓу ѕвездите кои зедоа учество во хуманитарниот настан „Global Goal: Unite for Our Future“. Популарната... ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа …

• Понеделник, 29 Јуни 2020 22:08

Мајли Сајрус беше меѓу ѕвездите кои зедоа учество во хуманитарниот настан „Global Goal: Unite for Our Future“.

Популарната музичарка настапи сред празниот стадион „Роуз Боул“ со хитот „Help!“ на Битлси.

„Посветена на оние кои неуморно работат на тестирања, лекување и вакцини за сите ние повторно да можеме да се собереме на места како овој празен стадион“ – вели Мајли.

[embedded content]

За изведбата, Мајли носеше блескава асиметрична креација од Александар Воте.

Целиот текст тука!

Femina

Оваа вест е превземана од Фемина. Повеќе на www.femina.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *