Агенда.мк  агреагтор лого
Мини проички Мини проички
Брза и едноставна постапка се матат јајцата, па постепено се додаваат сите состојки од рецептот.Јас овој пат ставив само сирење може да се додаде... Мини проички

Брза и едноставна постапка се матат јајцата, па постепено се додаваат сите состојки од рецептот.
Јас овој пат ставив само сирење може да се додаде кисели краставици од тегла и маслинки може да се додадат ситно сецкана шунка, спанаќ…. Во подмачканите калапи наросени со сусам( или тава) ставете од смесата и печете додека нараснат и заруменат.
Се печат на 220 степени околу дваесетна мин. Од оваа смеса, мене ми излегоа околу 40 мини проички.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *