Вашата дневна агенда
Мед со јаткасти плодови и суво овошје за јак имунитет Мед со јаткасти плодови и суво овошје за јак имунитет
Вистинска протеинска бомба, здраво слатко за зајакнување на имунитет за деца и возрасни, поголема концентрација, зајакнување на крвната слика, за повеќе енергија, она што... Мед со јаткасти плодови и суво овошје за јак имунитет

Вистинска протеинска бомба, здраво слатко за зајакнување на имунитет за деца и возрасни, поголема концентрација, зајакнување на крвната слика, за повеќе енергија, она што ни е потребно во текот на целата година.

За деца од 3-4 год по едно лажиче на ден,
За возрасни по 2 лажици два пати на ден.

Приготвување
Веќе одамна се подготвувам за објавување на овој рецепт иако ми беше направен и уште од почетоткот на зимата, но бидејки теглата со витамини ми е при крај, решивме да направиме нова.
Гледајки на фактот дека свекорми поседува околу 100 улишта со пчели, решивме да му земеме неколку тегли со мед и да си подготвиме вистинска витаминска бомба, за мене и моето семејство.

Сувото овошје ситно исечкајте го или ставете го во сечко на Делимано.
Некои од семките може и да ги сомелете, сепак тоа е ваша желба.
Јаткастите плодови оставете ги цели.
Во поголем сад ставете ги сите состојки па додавајте од медот и многу добро измешајте.
Префрлете ја смесата во стаклена тегла, затворете и чувајте на собна температура.

Можете да додате и една лажичка цимет.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *