Вашата дневна агенда
Почина пациентката од Дебар која беше на … Почина пациентката од Дебар која беше на …
• Среда, 25 Март 2020 17:10 Коронавирусот ја однесе третата жртва во нашата држава. Почина пациентката од Дебар која подолго време беше на респираторна... Почина пациентката од Дебар која беше на …

• Среда, 25 Март 2020 17:10

Коронавирусот ја однесе третата жртва во нашата држава. Почина пациентката од Дебар која подолго време беше на респираторна машина.

„И покрај сите напори на лекарите, медицинските сестри и интензивната терапија, за жал, таа почина денеска пред неколку часа. Беше на 66-годишна возраст и во историјата имаше податок дека прима хронична терапија за хипертензија“ – изјави Венко Филипче на последната прес-конференција.

Видео од прес-конференцијата на Венко Филипче [embedded content]

Има 29 новозаболени лица од кои 5 се од кожната клиника. По 16 дена поминати во изолација без никакви симптоми, тие имаат позитивен резултат.

Целиот текст тука!

Femina

Оваа вест е превземана од Фемина. Повеќе на www.femina.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *