Вашата дневна агенда
Колку тоалетна хартија навистина ви е потребно? Колку тоалетна хартија навистина ви е потребно?
SHARE Facebook Twitter Не дека тоа е најважното прашање во моментов, но колку тоалетна хартија навистина ви е потребно? За оние кои ги мачи... Колку тоалетна хартија навистина ви е потребно?

SHARE

Facebook

Twitter

Не дека тоа е најважното прашање во моментов, но колку тоалетна хартија навистина ви е потребно?

За оние кои ги мачи ова прашање и се мислат дали да ја стават заштитната опрема за уште едно одење до продавница, веб-страницата howmuchtoiletpaper.com може да им помогне да не се мачат.

На оваа страница ќе најдете калкулатор кој пресметува колку време ќе ви траат залихите на тоалетна хартија за време на карантинот. Треба само да внесете колку ролни тоалетна хартија имате на залиха, како и колку пати дневно одите во веце и некои други „попрецизни“ детали за овие посети на тоалетот во делот „напредни нагодувања“.

Авторите на калкулаторот велат дека досега околу 2 милиони луѓе ја посетиле страницата, како и дека просечниот корисник има неверојатни 500% повеќе тоалетна хартија дома отколку што е потребно за во карантин.

РЕКЛАМИ:

Loading…

SHARE

Facebook

Twitter

Previous articleЛепа Брена од изолација: Конечно имам време за … Next articleОд оваа пандемија произлезе и нов збор- ковидиот

Целиот текст тука!

Hitportal

Оваа вест е превземана од Хитпортал. Повеќе на www.hitportal.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *