Вашата дневна агенда
Топ 3 природни намирници кои помагаат при бронхитис Топ 3 природни намирници кои помагаат при бронхитис
Ладното време е сојузник на настинката и грипот. Последните денови грипот зема се поголем замав и треба да преземеме мерки за да се заштитиме.... Топ 3 природни намирници кои помагаат при бронхитис

Ладното време е сојузник на настинката и грипот. Последните денови грипот зема се поголем замав и треба да преземеме мерки за да се заштитиме. Затоа, посветуваме време и внимание на намирниците кои го чуваат нашето здравје и ја подобруваат состојбата при грип, настинка и бронхитис. Консумирајте ги често и бидете здрави и во најладните денови.

Бронхитисот е прилично сериозна здравствена состојба која не треба да се занемари. Настанува како резултат на воспаление на бронхијалните туби на белите дробови. Постојат два типови на бронхитис: хроничен и акутен. Акутниот бронхитис трае пократко, а еден од главните симптоми е воспалените на грлото и дишникот. За разлика од него, хроничниот бронхитис трае подолго, а често се воспалени и синусите. Со соодветна терапија препишана од лекар и консумација на намирници кои помагаат при бронхитис може да се излечи успешно, но лошите навики како што е пушењето и прекумерната консумација на алкохол го забавуваат процесот на лекување.

Природни намирници кои помагаат при бронхитис

Ако патите од бронхитис, пробајте ги народните „лекови“ за кои многумина тврдат дека се ефикасни. Бронхи мед, сок од црвен кромид, ѓумбир… сите намирници се ваши сојузници за подобро здравје!

Бронхи мед – мед збогатен со прополис

Највкусниот мед е од нашата медена

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *