Вашата дневна агенда
Најдобриот рецепт за подготовка на месо за гиро   Најдобриот рецепт за подготовка на месо за гиро  
Обожавате гиро?! – Сега можете да го приготвите дома и да ги изненадите најблиските! Следете ги нашите насоки и пригответе совршено месо за гиро.... Најдобриот рецепт за подготовка на месо за гиро  

Обожавате гиро?! – Сега можете да го приготвите дома и да ги изненадите најблиските! Следете ги нашите насоки и пригответе совршено месо за гиро.

Што важно треба да знаете за подготовката? – Прво изберете квалитетно свежо свинско месо, односно свинска рибица. Препорачуваме да користите свежо свинско месо од Агриа. Посетете ги нивните месарници ширум земјата или набавете го нивното месо од маркетите на Тинекс и Рамстор. Потоа направете маринада и испечете го месото. Следете ги насоките и штом го приготвите, фотографирајте го и споделете го вкусниот ручек или вечера со нас.

Состојки: 400 грама свежо свинско месо од Агриа – свинска рибица или бут 1 главица кромид 3 гранчиња рузмарин 3 гранчиња оригано 2 чешниња лук 5 лажици маслиново масло 7 лажици винска киселина (домашна од бело вино) сол по вкус мелен црн пипер 1 лажица мед 4 пити за гиро зазики сос. Подготовка: Отстранете ги белите делови (мембрана) од свежото месо. Тоа е важно за да се добие меко и сочно месо. Месото исечете го на тенки парчиња со дебелина од 5 мм и ставете го во длабок сад. Кромидот исечкајте го на ситни парчиња и додајте го во садот со месото. Свежите зачини исчекајте ги и додајте ги

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *