Агенда.мк

контент агрегатор

На жената која тврдеше дека е преубава за да си најде момче конечно ѝ се насмевна среќата
36-годишната Британка која неодамна тврдеше дека не може да си најде момче бидејќи е премногу убава – конечно успеала да најде момче за себе. Џена Томпсон тврди дека во пронаоѓањето на сродната душа ѝ помогнало гуруто за состаноци и врски, Сами Вондер. Вондер ѝ помогнала така што ја запознала... Читај понатаму
Заев верува дека Макрон ќе ја смени реториката
„Историска ќе биде одлуката на изборите, на повидок е она што треба да го избереме. Тргнавме скарани со сите, одалечени од НАТО и ЕУ, долгови на државата, скарани со сите, сега сме спротивно од сите.“ – изјави премиерот Заев во вечерашното гостување во 24 Отворено. Тој рече дека има... Читај понатаму
Заев: Ми горчи на душата кога судења се враќаат од почеток
Нашиот народ треба сега да биде исправен и да донесе одлука на избори. Јас не се сомневам во одлуката на народот. Ова го рече вечерва премиерот Заев во вечерашното гостување во „Отворено“ на 24Вести. – Неправдата по одлуката од Брисел урнисува по 14 години, ветото доаѓа од земја пријател, но сепак... Читај понатаму
Мората му донесе успех на Атлетико во здодевниот дуел со Баер
Атлетико (Мадрид) го совлада Баер Леверкузен со 1-0 во третото коло од групната фаза од Лигата на шампионите. Единствениот гол беше дело на Алваро Мората во 78 минута. Тој стана првиот играч кој постигнал гол и за Атлетико, и за Реал Мадрид во ЛШ. „Јорганџиите“ по овој дуел веќе... Читај понатаму
Американка намерно го попарила тригодишното дете со врела вода
Мајката на четири деца , Патриша Бухан од Њу Џерси признала дека тригодишното дете намерно го попарила со жешка вода. Таа наводно сакала да го казни детенцето зашто се измокрило на подот на нивниот стан. Патриша Бухан призна денеска во судот дека му наредила на детето да ја соблече... Читај понатаму
ПСЖ не е Реал,  Икарди го здрви Мињоле (Видео)
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp Екипата на ПСЖ брзо стигна до предност на гостувањето кај Клуб Бриж којво минатото коло направи големо изненадување ремизирајќи со Реал Мадрид. Мауро Икарди со одличен удар ја затресе мрежата на Мињоле по асистенцијата на Анхел Ди Марија. It is in the back of the... Читај понатаму
Се проверуваат обвинувањата на Курдите за употреба на хемиско оружје во Сирија
Стручњаци на Организацијата за забрана на употребата на хемиско оружје (OPCW) соопштија дека ги проверуваат наводите на курдските сили дека Турција при офанзивата на североистокот од Сирија употребувале хемиско оружје. „Стручњаците работат на утврдување на веродостојноста на наводите за ситуацијата на северот од Сирија“, се наведува во соопштението во... Читај понатаму
Филипче потпиша Меморандум за соработка со Националното здружение за мултиплекс склероза
Министерот за здравство Венко Филипче и претседателката на Националното здружение за помош и поддршка на лица со мултипла склероза Ана Карајанова – Димитрушева денеска потпишаа Меморандум за соработка со цел обезбедување соодветна здравствена заштита на пациентите со мултипла склероза (МС). Соработката е во насока на вложување на напори за... Читај понатаму
Топ Тема 22.10.2019
Топ Тема на Ваша страна Исток не отпиша , а Запад не не запишува повеќе не е само филмска реплика. Што потоа? Кои се следните чекори ? Патот кон Европа е блокиран но како да остане надежта дека европските лидери по грешката направена во Брисел ќе разговараат за процесот... Читај понатаму
Хаос во Атина: Летаа палки и тупаници на меч од ЛШ за младинци
Огромен скандал се случи за време на дуелот од ЛШ за младинци меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен откако група грчки хулигани влета на трибините и се пресмета со германските фанови кои ги бодреа младите фудбалери на Баерн. Резултатот во тој момент гласеше со 0-4 и на теренот немаше никаква... Читај понатаму