Агенда.мк

контент агрегатор

Чизкејк со кокос и наполитанки (без печење) Чизкејк со кокос и наполитанки (без печење)
Прво го правиме кремот.Маскарпонето, павлаката, јогуртот и кодензираното млеко заедно измешајте ги со блендер.Додајте кокос, наполитанките ситно скршете ги со рака, додајте ги во... Чизкејк со кокос и наполитанки (без печење)

Прво го правиме кремот.
Маскарпонето, павлаката, јогуртот и кодензираното млеко заедно измешајте ги со блендер.
Додајте кокос, наполитанките ситно скршете ги со рака, додајте ги во кремот.

Желатинот ставете го бо 50 мл ладна вода да набабри и стопете го. Додајте во кремот и промешајте. Земете една длабока чинија и постелете ја со најлонска фолија.
Кремот истурете го во чинијата и оставете во фрижидер да се стегне.
За подлога
Бисквитите и наполитанките ставете ги во блендер и изблендирајте. Додајте стопен путер, кокос и млеко.
Подлогата расподелете ја врз кремот и оставете во фрижидер да се стегне.
Од смесата за подлогата направете бомбици и ги извалкајте во кокос.
Стегнатиот чизкејк превертете госо подлога надоле и украсете со кокос.
Много убав чизкејк за љубителите на кокос.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *