Агенда.мк

контент агрегатор

Жени-земјоделки од Соколарци набавија високостелни јуници вредни над 10 милиони денари

Без категорија Јан 17, 2020 0

Измената на мерката која ја направивме заедно, на барање и во интерес на сточарите, дава резултат. Минатиот месец во селото Логоварди беа набавени 159 јуници, а денеска сме сведоци на уште една набавка на 96 јуници во селото Соколарци... Читај понатаму

Димовски: Со Законот за стратешки инвестиции се остава простор за потенцијални злоупотреби

Без категорија Јан 17, 2020 0

СДСМ преку Зконот за стратешки инвестиции кој го донесоа на вчерашната седница сакаат во... Читај понатаму

САД ја поздрави одлуката на Албанија да протера ирански дипломати

Без категорија Јан 17, 2020 0

Портпаролката на американскиот Стејт департмент, Морган Ортагус, ја поздрави и ја пофали одлуката на... Читај понатаму

Димовски: Со Законот за стратешки инвестиции СДСМ ќе дава бенефиции на свои компании

Без категорија Јан 17, 2020 0

„Законот за стратешки инвестиции СДСМ го предложи по скратена постапка, со европско знаменце, а... Читај понатаму

Потврден новиот капитен на Манчестер Јунајтед

А1он Јан 17, 2020 0

Хари Мегваер е официјално новиот капитен на Манчестер Јунајтед. Централниот бек, кој е само... Читај понатаму
Во овие држави може да ги купите најевтините половни автомобили
Просечно, користените автомобили најскапи се во Франција (цена 22.995 евра), потоа следи еден од омилените пазари на Балканците –...
Сега сама си се вози – Меган ужива во слободниот живот надвор од кралското семејство (фото)
Меган максимално ја користи нејзината независност од британското кралско семејство. Во четвртокот, војвотката се извози до аеродромот за да...
Последен пат девојчето Тамара Димовска кај матичен лекар било однесено половина година пред да почине сведочеше денеска матична лекарка...
Иран ќе ги предаде снимките на Киев од соборениот авион
Претставник на Иран ќе отпатува за Украина по повод истрагата за соборениот патнички авион во близина на Техеран минатата...
(ФОТО) Кејт Мидлтон објави сензационална тајна за принцот Луис
Во последниве неколку денови, скоро целиот свет го сврте вниманието кон она што се случува во британското кралско семејство....
„Прашај психолог“: Што најчесто ги мачи родителите?
Ја објавуваме листата на дел од најчитаните прашања на родителите и одговорите на психолозите и психотерапевтите Агресија, проблематично однесување,...
BMW M одделот со рекордна продажба за изминатата година
BMW M GmbH работната 2019 година ја заврши со нова рекордна продажба. Продадени се 135.829 автомобили на баварскиот спортски...
Штетните честички во воздухот влијаат на еволуцијата
Експертите за загаденост на воздухот тврдат дека токсините кои се наоѓаат во воздухот се штетни до таа мерка што...