Агенда.мк

контент агрегатор

Samsung соработува со Google, партнери за апликации и Android развивачи за да овозможи непречено преклопувачко искуство со Galaxy Fold Samsung соработува со Google, партнери за апликации и Android развивачи за да овозможи непречено преклопувачко искуство со Galaxy Fold
Samsung Electronics Co., Ltd. ја открива иднината со првиот мобилен уред од ваков тип: Galaxy Fold. Работиме заедно со нашите партнери и заедницата на... Samsung соработува со Google, партнери за апликации и Android развивачи за да овозможи непречено преклопувачко искуство со Galaxy Fold

Samsung Electronics Co., Ltd. ја открива иднината со првиот мобилен уред од ваков тип: Galaxy Fold. Работиме заедно со нашите партнери и заедницата на Android развивачи за да дизајнираме комплетно ново преклопувачко искуство за корисниците, со што го означуваме почетокот на новата ера во мобилната технологија.

Напорите за да се дизајнира ова софтверско искуство за Galaxy Fold започнаа во април 2018 година. Како дел од овој процес, Samsung разви потполно нов UX и беше во тесна соработка со Google за да обезбеди интегрирана поддршка за оперативниот систем од Android.

„Не само што изградивме нов хардвер кој ја дефинира самата категорија, туку работевме заедно со поголемите партнери за да дизајнираме и испорачаме едно сосема ново мобилно искуство  како и да го поттикнеме екосистемот кој на корисниците им овозможува пристап до најдобрите апликации и услуги”. – вели ЕС Чунг,EVP и Раководител на Софтвер и AI, Бизнис Мобилна Комуникација во Samsung Electronics. „Станува збор за софтверска иновација која вклучува импресивен UX и потполно нова перспектива на UI за овозможување непречено искуство“.

Од воведувањето на Infinity Flex Display во SDC 2018, Samsung и Google поставија тест–лаборатории во различни градови низ светот – од Сеул, до Mountain View, сè до Пекинг – со

Целиот текст тука!

Faktor

Оваа вест е превземена од ФАКТОР. Повеќе на www.faktor.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *