Агенда.мк

контент агрегатор

Елезовски: Влезот во ЕУ и НАТО треба да гарантира стабилност за Ромите

МКД Јан 17, 2020 0

Многу работи се донесоа и затоа го имаме и енормното иселување или разочарување на помладите. Ова денеска го истакна извршниот директор на Националниот ромски центар (НРЦ) Ашмет Елезовски во Скопје на работилницата со наслов „Рoмите денес – Каде ќе... Читај понатаму

Жени-земјоделки од Соколарци набавија високостелни јуници вредни над 10 милиони денари

Без категорија Јан 17, 2020 0

Измената на мерката која ја направивме заедно, на барање и во интерес на сточарите,... Читај понатаму

Димовски: Со Законот за стратешки инвестиции се остава простор за потенцијални злоупотреби

Без категорија Јан 17, 2020 0

СДСМ преку Зконот за стратешки инвестиции кој го донесоа на вчерашната седница сакаат во... Читај понатаму

Спасовски преку амбасадорот му испрати писмо со честитки на новиот руски премиер

Најнови вести Јан 17, 2020 0

Претседателот на Владата Оливер Спасовски денеска го прими амбасадорот на Руската Федерација во нашата... Читај понатаму

САД ја поздрави одлуката на Албанија да протера ирански дипломати

Без категорија Јан 17, 2020 0

Портпаролката на американскиот Стејт департмент, Морган Ортагус, ја поздрави и ја пофали одлуката на... Читај понатаму
Сега сама си се вози – Меган ужива во слободниот живот надвор од кралското семејство (фото)
Меган максимално ја користи нејзината независност од британското кралско семејство. Во четвртокот, војвотката се извози до аеродромот за да...
Последен пат девојчето Тамара Димовска кај матичен лекар било однесено половина година пред да почине сведочеше денеска матична лекарка...
Иран ќе ги предаде снимките на Киев од соборениот авион
Претставник на Иран ќе отпатува за Украина по повод истрагата за соборениот патнички авион во близина на Техеран минатата...
(ФОТО) Кејт Мидлтон објави сензационална тајна за принцот Луис
Во последниве неколку денови, скоро целиот свет го сврте вниманието кон она што се случува во британското кралско семејство....
„Прашај психолог“: Што најчесто ги мачи родителите?
Ја објавуваме листата на дел од најчитаните прашања на родителите и одговорите на психолозите и психотерапевтите Агресија, проблематично однесување,...
BMW M одделот со рекордна продажба за изминатата година
BMW M GmbH работната 2019 година ја заврши со нова рекордна продажба. Продадени се 135.829 автомобили на баварскиот спортски...
Штетните честички во воздухот влијаат на еволуцијата
Експертите за загаденост на воздухот тврдат дека токсините кои се наоѓаат во воздухот се штетни до таа мерка што...