Агенда.мк

контент агрегатор

Што вози и колку е богат судијата Арслани кој го наследи Јово Вангеловски Што вози и колку е богат судијата Арслани кој го наследи Јово Вангеловски
Oд личен имот има стан од 40 м2 во Гостивар кој го дава на користење , вози Фолксваген Пасат 2.0 ТДИ 2012/2012 проценет над 1,3 милиони... Што вози и колку е богат судијата Арслани кој го наследи Јово Вангеловски

Oд личен имот има стан од 40 м2 во Гостивар кој го дава на користење , вози Фолксваген Пасат 2.0 ТДИ 2012/2012 проценет над 1,3 милиони денари.

Во имотниот лист новиот в.д. претседател на Врховниот суд кој го наследи Јово Вангеловски од побарувања пријавил 490.000,00 денари како побарување по основ на извршена работа.

На името на брачниот другар судијата Фаик Арслани пријавил неколку земјишни поседи кои се наоѓаат во Гостивар, Тетово и Добридол, а на исто име се наоѓаат и два деловни простори во Скопје и Гостивар.

Судскиот совет во текот на вчерашниот ден го разреши Јово Вангеловски а наведената причина е „нестручно и несовесно извршување на должноста“.

Деталната имотна состојба на Арслани кој ќе го води  Врховниот суд погледнете ја подолу.

Целиот текст тука!

Faktor

Оваа вест е превземена од ФАКТОР. Повеќе на www.faktor.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *