Агенда.мк

контент агрегатор

И покрај падот на наталитетот, зголемен бројот на населението во Кина

А1он Јан 17, 2020 0

Минатата година бројот на кинеското население достигна 1,4 милијарди, и покрај тоа што стапката на наталитет на земјата продолжува да опаѓа. Националното биро за статистика соопшти дека бројот на населението на копното достигна 1,4 милијарди, што претставува зголемување од... Читај понатаму

И покрај падот на наталитетот, зголемен бројот на населението во Кина

Без категорија Јан 17, 2020 0

Минатата година бројот на кинеското население достигна 1,4 милијарди, и покрај тоа што стапката... Читај понатаму

Пристигнати повеќе од 5.500 апликации за поддршка на проекти од културата

Без категорија Јан 17, 2020 0

Комисиите во Министерството за култура ги разгледуваат пристигнатите апликации на конкурсите за Годишната програма... Читај понатаму

Над 5 500 пријави за поддршка на проекти од културата во 2020

МКД Јан 17, 2020 0

Комисиите во Министерството за култура ги разгледуваат пристигнатите апликации на конкурсите за Годишната програма... Читај понатаму

(ВИДЕО) Стоилковски: Судството на СДСМ и Заев ги ослободува насилниците како Курто Дудуш

А1он Јан 17, 2020 0

„СДСМ и нивното Луј Витон судство, денеска им порачаа на граѓаните, ако си наш... Читај понатаму
И покрај падот на наталитетот, зголемен бројот на населението во Кина
Минатата година бројот на кинеското население достигна 1,4 милијарди, и покрај тоа што стапката на наталитет на земјата продолжува...
Мини штрудли на 4 начини
Вкусни и лесни за подготовка, погледнете во најновото видео на Tasty четири идеи за подготовка на мини штрудли, идеални...
„Прашај психолог“: Што најчесто ги мачи родителите?
Ја објавуваме листата на дел од најчитаните прашања на родителите и одговорите на психолозите и психотерапевтите Агресија, проблематично однесување,...
BMW M одделот со рекордна продажба за изминатата година
BMW M GmbH работната 2019 година ја заврши со нова рекордна продажба. Продадени се 135.829 автомобили на баварскиот спортски...
Бредли Купер е во врска со новата девојка на Џејмс Бонд
Бредли Купер има нова девојка, глумицата Ана де Армас, пишуваат американските медиуми. Таа ја глуми девојката на Даниел Крег...