Агенда.мк

контент агрегатор

Русија: САД намерно го дестабилизираат Блискиот Исток

А1он Јан 17, 2020 0

САД намерно го убија иранскиот генерал Касем Сулејмани за да ја поткопаат безбедноста и да го дестабилизираат регионот, оцени денеска руското Министерство за надворешни работи како одговор на прашање од медиуми, објавен на официјалната веб-страница на Министерството. „На операцијата... Читај понатаму

ВМРО-ДПМНЕ: Во Министерството за одбрана се спроведува партизација на администрацијата

Без категорија Јан 17, 2020 0

Радмила Шекеринска и СДСМ спроведуваат целосна партизација на администрацијата во одбраната. Во министерството за... Читај понатаму

Вујиќ: Лаикот по Право најде да толкува судска пресуда

Без категорија Јан 17, 2020 0

Освен членот 130 од Кривиниот законик постојат и во законикот се предвидени други 422... Читај понатаму

МИЛОШОСКИ НЕ САКА ОБВИНИТЕЛИТЕ НА СЈО ДА РАБОТАТ ЗА РУСКОВСКА

Најнови вести Јан 17, 2020 0

СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ објавија дека од понеделник ќе ги почнат разговорите по последната, четврта... Читај понатаму

Интензивните дождови во Австралија делумно помогнаа во гаснењето на пожарите

Кајгана Јан 17, 2020 0

Интензивните дождови во Австралија делумно помогнаа во гаснењето на пожарите | Кајгана Вести Целиот... Читај понатаму
Русија: САД намерно го дестабилизираат Блискиот Исток
САД намерно го убија иранскиот генерал Касем Сулејмани за да ја поткопаат безбедноста и да го дестабилизираат регионот, оцени...
Интензивните дождови во Австралија делумно помогнаа во гаснењето на пожарите
Интензивните дождови во Австралија делумно помогнаа во гаснењето на пожарите | Кајгана Вести Целиот текст тука!
„Прашај психолог“: Што најчесто ги мачи родителите?
Ја објавуваме листата на дел од најчитаните прашања на родителите и одговорите на психолозите и психотерапевтите Агресија, проблематично однесување,...
BMW M одделот со рекордна продажба за изминатата година
BMW M GmbH работната 2019 година ја заврши со нова рекордна продажба. Продадени се 135.829 автомобили на баварскиот спортски...