Агенда.мк

контент агрегатор

Првиот човек на Европскиот совет, Шарл Мишел во посета на земјава

Без категорија Јан 24, 2020 0

Скопје, 24 јануари 2020 (МИА) – Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска ќе престојува во работна посета на Северна Македонија, каде ќе има средби со високи претставници на земјава, на кои се очекува да се разговара за новата... Читај понатаму

Пензиониран полковник ќе биде нов шеф на севернокорејската дипломатија

А1он Јан 24, 2020 0

Нов шеф на севернокорејската дипломатија ќе биде поранешниот висок офицер на армијата, пензионираниот полковник... Читај понатаму

Челси доби корпа од Кавани, ќе плукне 50 милиони за Французин

Без категорија Јан 24, 2020 0

Англискиот премиерлигаш Челси се наоѓа во резултатска криза и во последниот натпревар „сините“ ремизираа... Читај понатаму

Возниjацки ја заврши кариерата со пораз и солзи во очите

Без категорија Јан 24, 2020 0

Поранешната тенисерка бр.1 на светот Каролине Возниjацки го одигра последниот натпревар во кариерата. 29-годишната... Читај понатаму
Дневен хороскоп 24.01.2020
Време: 06:16 Датум: јануари 24, 2020 Категорија: ЗДРАВЈЕ Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити...
Младите не бегаат од Македонија само поради лошата економија
Подготвил: Весна Ивановска-Илиевска / [email protected] Лектор: Ивана Кузманоска Со емиграцијата, која е присутна, реално е да се очекува помал...
Пензиониран полковник ќе биде нов шеф на севернокорејската дипломатија
Нов шеф на севернокорејската дипломатија ќе биде поранешниот висок офицер на армијата, пензионираниот полковник Ри Сон-гвон, кој има мало...
Ана Бунтеска: А да ми кажеш дека ме љубиш, м?
А да ми кажеш дека ме љубиш, м? еве пробај велат дека повеќе боли неизговореното дека те измачува и...
Депика Падуконе во Давос: Боливудска ѕвезда со деловен изглед
Швајцарија– Боливудската ѕвезда Депика Падуконе (34) како лани, првата дама на САД Меланија Трамп го привлече вниманието во Давос...
Образованието е сила, образованието е (не)моќ
Пишува: проф.д-р Катерина Тодороска             Ова е еден од оние пропагандни трикови кои на неговиот најдоследен практикувач, но во...
Самоглас – прва платформа со аудио книги на македонски јазик
Со желба за промоција на културолошкиот и едукативниот раст во државата, „Самоглас“ е првата платформа за пласирање на аудио...
Тејлор Свифт откри дека на мајка ѝ ѝ е откриен тумор …
• Четврток, 23 Јануари 2020 22:19 Тејлор Свифт сподели дека нејзиното семејство поминува низ тежок период. Популарната пејачка, во...
Оваа пејачка го копира стилот на Меган Маркл!
SHARE Facebook Twitter Хрватската пејачка Северина со својот сопруг Игор Којичевиќ отпатува во Монте Карло, а секако не заборваи...
Начевски и Николов ќе го судат финалето на европското првенство
Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе го судат финалето на ракометното Европското првенство кое ќе се игра...
Германски град лежи на илјадници тони дијаманти
Жителите на гратчето Нердлинген, Германија, знаат дека живеат на, според стручните пресметки – 72.000 тона дијаманти, но немаат намера...