Агенда.мк

контент агрегатор

Интензивните дождови во Австралија делумно помогнаа во гаснењето на пожарите

Кајгана Јан 17, 2020 0

Интензивните дождови во Австралија делумно помогнаа во гаснењето на пожарите | Кајгана Вести Целиот текст тука! Читај понатаму

И покрај падот на наталитетот, зголемен бројот на населението во Кина

А1он Јан 17, 2020 0

Минатата година бројот на кинеското население достигна 1,4 милијарди, и покрај тоа што стапката... Читај понатаму

И покрај падот на наталитетот, зголемен бројот на населението во Кина

Без категорија Јан 17, 2020 0

Минатата година бројот на кинеското население достигна 1,4 милијарди, и покрај тоа што стапката... Читај понатаму

Пристигнати повеќе од 5.500 апликации за поддршка на проекти од културата

Без категорија Јан 17, 2020 0

Комисиите во Министерството за култура ги разгледуваат пристигнатите апликации на конкурсите за Годишната програма... Читај понатаму

Над 5 500 пријави за поддршка на проекти од културата во 2020

МКД Јан 17, 2020 0

Комисиите во Министерството за култура ги разгледуваат пристигнатите апликации на конкурсите за Годишната програма... Читај понатаму
И покрај падот на наталитетот, зголемен бројот на населението во Кина
Минатата година бројот на кинеското население достигна 1,4 милијарди, и покрај тоа што стапката на наталитет на земјата продолжува...
Интензивните дождови во Австралија делумно помогнаа во гаснењето на пожарите
Интензивните дождови во Австралија делумно помогнаа во гаснењето на пожарите | Кајгана Вести Целиот текст тука!
„Прашај психолог“: Што најчесто ги мачи родителите?
Ја објавуваме листата на дел од најчитаните прашања на родителите и одговорите на психолозите и психотерапевтите Агресија, проблематично однесување,...
BMW M одделот со рекордна продажба за изминатата година
BMW M GmbH работната 2019 година ја заврши со нова рекордна продажба. Продадени се 135.829 автомобили на баварскиот спортски...
Бредли Купер е во врска со новата девојка на Џејмс Бонд
Бредли Купер има нова девојка, глумицата Ана де Армас, пишуваат американските медиуми. Таа ја глуми девојката на Даниел Крег...