Агенда.мк

контент агрегатор

Северина, Раста, Бивер, избор за најдобар политички ПР професионалец и како се трансформира телевизијата Северина, Раста, Бивер, избор за најдобар политички ПР професионалец и како се трансформира телевизијата
Претставена програмата за 12. издание на Викенд Медиа Фестивал Дванаесеттото издание на најголемиот комуникациски фестивал во Регионот ќе биде одбележано со повеќе од 150... Северина, Раста, Бивер, избор за најдобар политички ПР професионалец и како се трансформира телевизијата

Претставена програмата за 12. издание на Викенд Медиа Фестивал

Дванаесеттото издание на најголемиот комуникациски фестивал во Регионот ќе биде одбележано со повеќе од 150 предавачи и панелисти, пет паралелни сали и прв Викенд Мастерклас во Гранд Парк Хотелот во Ровињ во рамки на тродневната богата фестивалска програма. Во рамки на Викенд Медиа Фестивалот во Ровињ, кој се одржува под покровителство на Адрис Групацијата во период од 19. до 22. септември, се очекуваат преку 5.000 учесници од сите земји од Регионот. 

Фестивалот ќе го отвори легендарниот предводник на “TAG Heuer“ и “Hublot“, Жан Клод-Бивер кој во четврток, 19 септември, во 11 часот, ќе го одржи Викенд Мастерклас предавањето во најпрестижниот хрватски хотел – Гранд Парк Хотел во Ровињ и ќе ја открие тајната на раководењето со луксузни, премиум брендови. 

Најпознатите личности од Балканската музичка сцена – Северина, ТончиХуљиќ, Стефан Џуриќ Раста и Реља Миланковиќ Рексона на панелот Кој таму пее? – Нов бран музички трендови во Регионот ќе дискутираат за големата популарност на новите музички жанрови и влијанието на дигиталните платформи врз овие трендови во музиката.

На панел дискусијата Сите луѓе на Претседателот, која на едно место ќе ги собере водечките новинари и професионалци од областа на Односите со Јавност, ќе се дискутира за начинот

Целиот текст тука!

Faktor

Оваа вест е превземена од ФАКТОР. Повеќе на www.faktor.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *