Агенда.мк

контент агрегатор

Кина ја потврди првата смрт надвор од епицентарот на епидемијата, вкупно 25 мртви (ВИДЕО)

МКД Јан 24, 2020 0

Железничката станица и аеродромот во Вухан, епицентарот на епидемијата, се затворени, а фериботите, метрото и автобуската служба се запрени. Вообичаено раздвижените улици, трговски центри, ресторани и други јавни места во градот со 11 милиони жители се морничаво тивки. Полицијата... Читај понатаму

С. Македонија 30. членка на НАТО пред изборите во април

Без категорија Јан 24, 2020 0

Северна Македонија ќе стане 30. членка на НАТО пред предвремените парламентарни избори, кои според... Читај понатаму

Командир Симоновски во Скопски агол: Несовесните граѓани и покрај апелите не ги чистат своите оџаци

Без категорија Јан 24, 2020 0

Оваа година имаме зголемен број на запалени автомобили и возила. Се случуваат пожари и... Читај понатаму

Сончево со слаб до умерен јужен ветер

А1он Јан 24, 2020 0

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.... Читај понатаму
Дневен хороскоп 24.01.2020
Време: 06:16 Датум: јануари 24, 2020 Категорија: ЗДРАВЈЕ Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити...
Младите не бегаат од Македонија само поради лошата економија
Подготвил: Весна Ивановска-Илиевска / [email protected] Лектор: Ивана Кузманоска Со емиграцијата, која е присутна, реално е да се очекува помал...
С. Македонија 30. членка на НАТО пред изборите во април
Северна Македонија ќе стане 30. членка на НАТО пред предвремените парламентарни избори, кои според договорот треба да се одржат...
Собранието ќе ја продолжи 126. седница- повеќе точки на дневен ред
Собранието денеска ќе ја продолжи 126 седницасо повеќе точки на дневен ред, меѓу кои, Предлог програмата за одбележување јубилејни...
Сончево со ветер, температури до 12°C
Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од -10 до...
Еве како ќе заработуваат Хари и Меган
Војводата и војвотката од Сасекс се согласија да не ги користат кралските титули како дел од плановите да се...
ЗАВРШУВА ИГРАТА
  Колку и да сакаме настаните во животот да ги контролираме, тие си фаќаат сопствен правец и тек. Така...
Депика Падуконе во Давос: Боливудска ѕвезда со деловен изглед
Швајцарија– Боливудската ѕвезда Депика Падуконе (34) како лани, првата дама на САД Меланија Трамп го привлече вниманието во Давос...
А-интегрирана еколошка дозвола за Пивара Скопје
П Министерството за животна средина и просторно планирање ѝ додели на Пивара Скопје нова А-интегрирана еколошка дозвола со важност...
Тејлор Свифт откри дека на мајка ѝ ѝ е откриен тумор …
• Четврток, 23 Јануари 2020 22:19 Тејлор Свифт сподели дека нејзиното семејство поминува низ тежок период. Популарната пејачка, во...
Оваа пејачка го копира стилот на Меган Маркл!
SHARE Facebook Twitter Хрватската пејачка Северина со својот сопруг Игор Којичевиќ отпатува во Монте Карло, а секако не заборваи...
(Видео) Ѓорѓе Давид од „Гранд“ моча среде улица
Пејачот Ѓорѓе Давид е снимен како моча на јавно место. Екипата на „Папарацо лов“ го следела пејачот како од...
СЕ ЗА УБАВИНА: Џенифер Анистон користи шампон за коњи (ФОТО)
Бујната и квалитетна коса е еден од заштитниот знак на холивудската глумицат Џенифер Анистон. Како што пишува британски “Сан“,...
Германски град лежи на илјадници тони дијаманти
Жителите на гратчето Нердлинген, Германија, знаат дека живеат на, според стручните пресметки – 72.000 тона дијаманти, но немаат намера...