Агенда.мк

контент агрегатор

Сончево со слаб до умерен јужен ветер

А1он Јан 24, 2020 0

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 10 до 0, а дневната од 7 до 12 степени. Во Скопје сончево со слаб ветер од јужен... Читај понатаму

МОСТОТ НА ПОЕЗИЈАТА ВО СТРУГА СЕ РЕНОВИРА СО БУГАРСКА ДОНАЦИЈА

Најнови вести Јан 24, 2020 0

Старата, дотраена и рѓосана ограда на мостот на поезијата во Струга се заменува со... Читај понатаму

Јованчевски: Во три дена на едно место- музика, книжевност, филм, театар

Без категорија Јан 24, 2020 0

Третото издание на фестивалот „Арт ареа“ ќе се одржи од 24 до 26 јануари... Читај понатаму

Попоски: Во недела дестабилизирање на времето

Без категорија Јан 24, 2020 0

До крајот на денов како и утре во нашата држава ќе се задржи стабилно,... Читај понатаму

Пратениците ќе расправаат за Законот за заштита и спречување од дискриминација

Без категорија Јан 24, 2020 0

Собранието денеска ќе ја продолжи 126 седницасо повеќе точки на дневен ред, меѓу кои,... Читај понатаму
Дневен хороскоп 24.01.2020
Време: 06:16 Датум: јануари 24, 2020 Категорија: ЗДРАВЈЕ Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити...
Младите не бегаат од Македонија само поради лошата економија
Подготвил: Весна Ивановска-Илиевска / [email protected] Лектор: Ивана Кузманоска Со емиграцијата, која е присутна, реално е да се очекува помал...
Сончево со слаб до умерен јужен ветер
Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи...
Правниците со Хака танц протестираа против Макрон
Пензиските реформи на претседателот Емануел Макрон предизвикаа необичен протест во Париз. Правниците собрани на протест во населбата Бобињи го...
Денеска средба Меркел-Ердоган во Истанбул
Германската канцеларка Ангела Меркел синоќа пристигна во работна посета на Турција, на покана на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган,...
Депика Падуконе во Давос: Боливудска ѕвезда со деловен изглед
Швајцарија– Боливудската ѕвезда Депика Падуконе (34) како лани, првата дама на САД Меланија Трамп го привлече вниманието во Давос...
А-интегрирана еколошка дозвола за Пивара Скопје
П Министерството за животна средина и просторно планирање ѝ додели на Пивара Скопје нова А-интегрирана еколошка дозвола со важност...
Најголемите филантропи во светот на бизнисот
Американското списание „Форбс“ направило едно интересно истражување преку кое ги прекажа најголемите филантропи во САД. На првото место и очекувано се...
Maserati со нов GT Sport пакет и Edizione Ribelle едиција
Паралелно со неодамна објавените амбициозни планови на италијанската автомобилска компанија, кои се однесуваат на претставувањето на хибридните и електричните...
Тејлор Свифт откри дека на мајка ѝ ѝ е откриен тумор …
• Четврток, 23 Јануари 2020 22:19 Тејлор Свифт сподели дека нејзиното семејство поминува низ тежок период. Популарната пејачка, во...
Оваа пејачка го копира стилот на Меган Маркл!
SHARE Facebook Twitter Хрватската пејачка Северина со својот сопруг Игор Којичевиќ отпатува во Монте Карло, а секако не заборваи...
(Видео) Ѓорѓе Давид од „Гранд“ моча среде улица
Пејачот Ѓорѓе Давид е снимен како моча на јавно место. Екипата на „Папарацо лов“ го следела пејачот како од...
Германски град лежи на илјадници тони дијаманти
Жителите на гратчето Нердлинген, Германија, знаат дека живеат на, според стручните пресметки – 72.000 тона дијаманти, но немаат намера...