Агенда.мк

контент агрегатор

Новата американска амбасадорка Јури Ким допатува во Тирана

А1он Јан 24, 2020 0

Новата амбасадорка на САД во Албанија,Јури Ким допатува во Тирана. -На првиот ден од мандатот како амбасадор на светската суперсила, но и на стратешки партнер на нашата земја, САД, Јури Ким, изрази заложба да даде максимум во оваа мисија,јави... Читај понатаму

Дали Хари и Меган ќе станат најмоќните инфлуенсери?

Без категорија Јан 24, 2020 0

Војводата и војвотката од Сасекс се согласија да не ги користат кралските титули како... Читај понатаму

Меркел пристигна во Турција, ќе разговара со Ердоган за решавање на конфликтите во Либија

Без категорија Јан 24, 2020 0

Германската канцеларка Ангела Меркел синоќа пристигна во работна посета на Турција, на покана на... Читај понатаму

Затворениот морничаво тивок Вухан (ВИДЕО)

МКД Јан 24, 2020 0

Ова требаше да биде највеселото време во годината во Кина. Но во Вухан, градот... Читај понатаму

Собранието ќе ја продолжи 126. седница

А1он Јан 24, 2020 0

Собранието денеска ќе ја продолжи 126 седницасо повеќе точки на дневен ред, меѓу кои,... Читај понатаму
Дневен хороскоп 24.01.2020
Време: 06:16 Датум: јануари 24, 2020 Категорија: ЗДРАВЈЕ Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити...
Младите не бегаат од Македонија само поради лошата економија
Подготвил: Весна Ивановска-Илиевска / [email protected] Лектор: Ивана Кузманоска Со емиграцијата, која е присутна, реално е да се очекува помал...
Новата американска амбасадорка Јури Ким допатува во Тирана
Новата амбасадорка на САД во Албанија,Јури Ким допатува во Тирана. -На првиот ден од мандатот како амбасадор на светската...
ВМРО-ДПМНЕ: Режимот на Заев е недемократски, хибриден и коруптивен, рекетарската влада ја довлечка Македонија до дното
Режимот на Заев е недемократски, хибриден и коруптивен. Режимот на Заев е антимакедонски.Криминално рекетарската влада на СДСМ и Зоран...
Ана Бунтеска: А да ми кажеш дека ме љубиш, м?
А да ми кажеш дека ме љубиш, м? еве пробај велат дека повеќе боли неизговореното дека те измачува и...
Депика Падуконе во Давос: Боливудска ѕвезда со деловен изглед
Швајцарија– Боливудската ѕвезда Депика Падуконе (34) како лани, првата дама на САД Меланија Трамп го привлече вниманието во Давос...
А-интегрирана еколошка дозвола за Пивара Скопје
П Министерството за животна средина и просторно планирање ѝ додели на Пивара Скопје нова А-интегрирана еколошка дозвола со важност...
Самоглас – прва платформа со аудио книги на македонски јазик
Со желба за промоција на културолошкиот и едукативниот раст во државата, „Самоглас“ е првата платформа за пласирање на аудио...
Тејлор Свифт откри дека на мајка ѝ ѝ е откриен тумор …
• Четврток, 23 Јануари 2020 22:19 Тејлор Свифт сподели дека нејзиното семејство поминува низ тежок период. Популарната пејачка, во...
Оваа пејачка го копира стилот на Меган Маркл!
SHARE Facebook Twitter Хрватската пејачка Северина со својот сопруг Игор Којичевиќ отпатува во Монте Карло, а секако не заборваи...
(Видео) Ѓорѓе Давид од „Гранд“ моча среде улица
Пејачот Ѓорѓе Давид е снимен како моча на јавно место. Екипата на „Папарацо лов“ го следела пејачот како од...
СЕ ЗА УБАВИНА: Џенифер Анистон користи шампон за коњи (ФОТО)
Бујната и квалитетна коса е еден од заштитниот знак на холивудската глумицат Џенифер Анистон. Како што пишува британски “Сан“,...
Германски град лежи на илјадници тони дијаманти
Жителите на гратчето Нердлинген, Германија, знаат дека живеат на, според стручните пресметки – 72.000 тона дијаманти, но немаат намера...