Агенда.мк

контент агрегатор

„Охрид-Водици 2020“: Научната мисла во справувањето со предизвиците околу заштитата и управувањето со природното и културното наследство

Без категорија Јан 17, 2020 0

Позитивните искуства во светот, пред се препораките на научната фела во справувањето со современите предизвици за заштита и управување со природното и културното наследство, се целите на дискусиите во рамки на Меѓународната конференција „Охрид-Водици 2020“ што од денеска по... Читај понатаму

Усвоена националната стратегија за спречување на корупцијата и судирот на интереси

Без категорија Јан 17, 2020 0

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ја усвои Националната стратегија за спречување на... Читај понатаму

Еден обвинет за тешка кражба од автомобил

А1он Јан 17, 2020 0

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против 47-годишен жител на... Читај понатаму

Блупринт Група: Законот за поништување на лустрацијата да се донесе пред распуштање на Собранието

Без категорија Јан 17, 2020 0

Законот за поништување на последиците од процесот на лустрација треба да се донесе пред... Читај понатаму

Huawei P40 Pro ќе има пет задни камери

Без категорија Јан 17, 2020 0

Познатиот типувач на Twitter, Еван Блес на јавноста ѝ овозможи да види како ќе... Читај понатаму
Дилема: Дали можеме да замрзнеме путер?
Време: 13:46 Датум: јануари 17, 2020 Категорија: ЗДРАВЈЕ Путерот го подобрува вкусот на секое јадење, нема сомнение за тоа....
Врховниот лидер на Иран, кој денеска водеше голема молитва во Техеран за првпат по 2012 година, го нарече американскиот...
Еден обвинет за тешка кражба од автомобил
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против 47-годишен жител на Студеничани за кривично дело –...
(ФОТО) Кејт Мидлтон објави сензационална тајна за принцот Луис
Во последниве неколку денови, скоро целиот свет го сврте вниманието кон она што се случува во британското кралско семејство....
„Прашај психолог“: Што најчесто ги мачи родителите?
Ја објавуваме листата на дел од најчитаните прашања на родителите и одговорите на психолозите и психотерапевтите Агресија, проблематично однесување,...
BMW M одделот со рекордна продажба за изминатата година
BMW M GmbH работната 2019 година ја заврши со нова рекордна продажба. Продадени се 135.829 автомобили на баварскиот спортски...
Рекордна посетеност во Театар Комедија
Театар Комедија во 2019 година оствари рекордна посетеност. Театарот за една година има 46.609 посетители а 179 одиграни претстави. Лани...