Агенда.мк

контент агрегатор

Возниjацки ја заврши кариерата со пораз и солзи во очите

Без категорија Јан 24, 2020 0

Поранешната тенисерка бр.1 на светот Каролине Возниjацки го одигра последниот натпревар во кариерата. 29-годишната Данка загуби со 5: 7, 6: 3, 5: 7 од Онс Жабур од Тунис во третото коло на Австралија Oпен. Минатата година, Возниjацки објави дека... Читај понатаму

Силен земјотрес во Аргентина

А1он Јан 24, 2020 0

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди северниот дел на Аргентина, соопшти американскиот... Читај понатаму

Палестина ја отфрли мировната иницијатива на САД

Најнови вести Јан 24, 2020 0

Палестинската управа повтори дека ја отфрла мировната иницијатива на САД по најавата дека за... Читај понатаму

26 лица починале од коронавирусот во Кина, забрането патувањето во 10 града во провинцијата Хубеи

Без категорија Јан 24, 2020 0

Вести Кина ги прошири драстичните мерки во провинцијата Хубеи , центар на епидемијата коронавирус,... Читај понатаму

Новата американска амбасадорка Јури Ким допатува во Тирана

А1он Јан 24, 2020 0

Новата амбасадорка на САД во Албанија,Јури Ким допатува во Тирана. -На првиот ден од... Читај понатаму
Дневен хороскоп 24.01.2020
Време: 06:16 Датум: јануари 24, 2020 Категорија: ЗДРАВЈЕ Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити...
Младите не бегаат од Македонија само поради лошата економија
Подготвил: Весна Ивановска-Илиевска / [email protected] Лектор: Ивана Кузманоска Со емиграцијата, која е присутна, реално е да се очекува помал...
Силен земјотрес во Аргентина
Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди северниот дел на Аргентина, соопшти американскиот геолошки институт. Земјотресот бил регистриран...
Ана Бунтеска: А да ми кажеш дека ме љубиш, м?
А да ми кажеш дека ме љубиш, м? еве пробај велат дека повеќе боли неизговореното дека те измачува и...
Депика Падуконе во Давос: Боливудска ѕвезда со деловен изглед
Швајцарија– Боливудската ѕвезда Депика Падуконе (34) како лани, првата дама на САД Меланија Трамп го привлече вниманието во Давос...
А-интегрирана еколошка дозвола за Пивара Скопје
П Министерството за животна средина и просторно планирање ѝ додели на Пивара Скопје нова А-интегрирана еколошка дозвола со важност...
Самоглас – прва платформа со аудио книги на македонски јазик
Со желба за промоција на културолошкиот и едукативниот раст во државата, „Самоглас“ е првата платформа за пласирање на аудио...
Тејлор Свифт откри дека на мајка ѝ ѝ е откриен тумор …
• Четврток, 23 Јануари 2020 22:19 Тејлор Свифт сподели дека нејзиното семејство поминува низ тежок период. Популарната пејачка, во...
Оваа пејачка го копира стилот на Меган Маркл!
SHARE Facebook Twitter Хрватската пејачка Северина со својот сопруг Игор Којичевиќ отпатува во Монте Карло, а секако не заборваи...
Начевски и Николов ќе го судат финалето на европското првенство
Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе го судат финалето на ракометното Европското првенство кое ќе се игра...
Германски град лежи на илјадници тони дијаманти
Жителите на гратчето Нердлинген, Германија, знаат дека живеат на, според стручните пресметки – 72.000 тона дијаманти, но немаат намера...