Агенда.мк

контент агрегатор

Стотици Италијанци илегално користеле социјална помош

А1он Јан 24, 2020 0

Италијанската полиција соопшти дека на дело фатила 237 лица кои го мамеле системот за социјална заштита, меѓу кои имало и еден човек кој поседувал луксузна вила и Ферари. Даночната полиција ја спровела акцијата во Калабриа, регион во јужниот дел... Читај понатаму

Силен земјотрес го погоди Таџикистан

Без категорија Јан 24, 2020 0

Плиток земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Таџикистан.... Читај понатаму

Првиот човек на Европскиот совет, Шарл Мишел во посета на земјава

Без категорија Јан 24, 2020 0

Скопје, 24 јануари 2020 (МИА) – Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска ќе... Читај понатаму

Пензиониран полковник ќе биде нов шеф на севернокорејската дипломатија

А1он Јан 24, 2020 0

Нов шеф на севернокорејската дипломатија ќе биде поранешниот висок офицер на армијата, пензионираниот полковник... Читај понатаму

Челси доби корпа од Кавани, ќе плукне 50 милиони за Французин

Без категорија Јан 24, 2020 0

Англискиот премиерлигаш Челси се наоѓа во резултатска криза и во последниот натпревар „сините“ ремизираа... Читај понатаму
Земјотрес почувствуван во Ресен
Време: 09:39 Датум: јануари 24, 2020 Категорија: ЕКОНОМИЈА Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа...
Силен земјотрес го погоди Таџикистан
Плиток земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Таџикистан. Епицентарот на ударот бил во...
Младите не бегаат од Македонија само поради лошата економија
Подготвил: Весна Ивановска-Илиевска / [email protected] Лектор: Ивана Кузманоска Со емиграцијата, која е присутна, реално е да се очекува помал...
Стотици Италијанци илегално користеле социјална помош
Италијанската полиција соопшти дека на дело фатила 237 лица кои го мамеле системот за социјална заштита, меѓу кои имало...
Сеизмолошка опсерваторија со детали за земјотресот почуствуван во Македонија
Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје вчера во 18 часот и 45 минути, регистрираше земјотрес. Епицентар се наоѓал 2...
Земјотрес почувствуван во Ресен
Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 18:45 часот е почувствуван во Ресен и...
Депика Падуконе во Давос: Боливудска ѕвезда со деловен изглед
Швајцарија– Боливудската ѕвезда Депика Падуконе (34) како лани, првата дама на САД Меланија Трамп го привлече вниманието во Давос...
Образованието е сила, образованието е (не)моќ
Пишува: проф.д-р Катерина Тодороска             Ова е еден од оние пропагандни трикови кои на неговиот најдоследен практикувач, но во...
Самоглас – прва платформа со аудио книги на македонски јазик
Со желба за промоција на културолошкиот и едукативниот раст во државата, „Самоглас“ е првата платформа за пласирање на аудио...
Поранешниот шеф на Seat Лука де Мео е во преговори со Renault
Лука де Мео водел разговори со Renault околу позицијата генерален директор, но се соочува со потенцијална пречка во вид...
Тејлор Свифт откри дека на мајка ѝ ѝ е откриен тумор …
• Четврток, 23 Јануари 2020 22:19 Тејлор Свифт сподели дека нејзиното семејство поминува низ тежок период. Популарната пејачка, во...
Оваа пејачка го копира стилот на Меган Маркл!
SHARE Facebook Twitter Хрватската пејачка Северина со својот сопруг Игор Којичевиќ отпатува во Монте Карло, а секако не заборваи...
Се продаваат фотографии од Шумахер за милион евра
Непознати лица успеале да го снимат седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер по несреќата која му се...
Конкурс на НАСА за името на новиот истражувачки ровер
НАСА во јули испраќа нов истражувачки ровер на Марс, па побара од американските ученици да предложат име за возилото....