Агенда.мк

контент агрегатор

Проја со семиња од Натура Проја со семиња од Натура
Прво во еден сад го ставаме брашното, пецивото и по 1 лажица од ленот и интегралниот сусам. Заедно мешаме со лажица.Се матат 3 јајца... Проја со семиња од Натура

Прво во еден сад го ставаме брашното, пецивото и по 1 лажица од ленот и интегралниот сусам. Заедно мешаме со лажица.
Се матат 3 јајца и 1 лажичка сол со миксер. Потоа се додават сирењето,зејтинот,јогуртот и киселата вода. Матејки постепено се додаваат брашното, пецивото ленот и интегралниот сусам.
Смесата ја истураме во подмачкан плех со масло и брашно. Одозгора наросуваме семки од тиква, лен и интегрален сусам од Натура. Се пече во загреана рерна на 180-200 степени ококу 25 минути.
Чашите со кои мерев се од 200 милилитри.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *