Агенда.мк

контент агрегатор

Сурими ракчиња на мој начин Сурими ракчиња на мој начин
На загреана тава го додаваме путерот, маслиновото масло, исецканата главица кромид,и чешнињата лук, па ги пропржуваме. Ги додаваме суримите, ги зачинуваме со сите зачини,... Сурими ракчиња на мој начин

На загреана тава го додаваме путерот, маслиновото масло, исецканата главица кромид,и чешнињата лук, па ги пропржуваме. Ги додаваме суримите, ги зачинуваме со сите зачини, тука секако може да си додавате, или одземате некој од зачините, зависно од вашиот вкус. Откако ќе се испржат, ја додаваме павлаката и  медот, и оставаме некоја минутка да скрчкаат малку, па ги вадиме од тавата. Во истата тава може да ја додадете мешавината од кинескиот зеленчук, ја има во големите маркети, јас ја земам од таму, но и да немате можи да се искомбинира и друг зеленчук кој го имате дома во моментот. Посолуваме и го пропржуваме зеленчукот. Откако и тоа ќе биде готово сервираме во чинија.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *