Агенда.мк

контент агрегатор

Дендиас: Хафтар се согласи со сите забелешки на Грција

Без категорија Јан 17, 2020 0

Генералот Хафтар се согласи со сите забелешки на Грција, рече министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас по средбата со лидерот на Либиската национална армија Халифа Хафтар во грчкото МНР, јави дописничката на МИА од Атина. Дендиас истакна... Читај понатаму

Калеска-Ванчева: Нема суштинска разлика во новиот предлог закон за јавно обвинителство

Без категорија Јан 17, 2020 0

Новиот предлог закон за јавно обвинителство нема суштински разлики во однос на претходниот, изјави... Читај понатаму

Спасовски: За овие две и пол години се решија најважните и најтешките прашања

Без категорија Јан 17, 2020 0

Не сметам дека донесовме избрзана одлука со распишувањето на предвремените избори по недобивањето датум... Читај понатаму

Елезовски: Влезот во ЕУ и НАТО треба да гарантира стабилност за Ромите

МКД Јан 17, 2020 0

Многу работи се донесоа и затоа го имаме и енормното иселување или разочарување на... Читај понатаму

Жени-земјоделки од Соколарци набавија високостелни јуници вредни над 10 милиони денари

Без категорија Јан 17, 2020 0

Измената на мерката која ја направивме заедно, на барање и во интерес на сточарите,... Читај понатаму
Дендиас: Хафтар се согласи со сите забелешки на Грција
Генералот Хафтар се согласи со сите забелешки на Грција, рече министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас по...
Сега сама си се вози – Меган ужива во слободниот живот надвор од кралското семејство (фото)
Меган максимално ја користи нејзината независност од британското кралско семејство. Во четвртокот, војвотката се извози до аеродромот за да...
Иран ќе ги предаде снимките на Киев од соборениот авион
Претставник на Иран ќе отпатува за Украина по повод истрагата за соборениот патнички авион во близина на Техеран минатата...
(ФОТО) Кејт Мидлтон објави сензационална тајна за принцот Луис
Во последниве неколку денови, скоро целиот свет го сврте вниманието кон она што се случува во британското кралско семејство....
„Прашај психолог“: Што најчесто ги мачи родителите?
Ја објавуваме листата на дел од најчитаните прашања на родителите и одговорите на психолозите и психотерапевтите Агресија, проблематично однесување,...
BMW M одделот со рекордна продажба за изминатата година
BMW M GmbH работната 2019 година ја заврши со нова рекордна продажба. Продадени се 135.829 автомобили на баварскиот спортски...
Обланди „Седмо небо“
Потребни состојки: 1 пакување обланди10 белки300 гр шеќер во прав300 гр сечени ореви Фил: 700 мл млеко10 жолчки10 лажици...