Агенда.мк

контент агрегатор

Чоколаден рум колач со страчатела фил Чоколаден рум колач со страчатела фил
Совршенство на вкусови и идеален летен десерт на кој никој нема да остане рамнодушен. Во нашата кујна направивме слатка магија и го приготвивме чоколадниот... Чоколаден рум колач со страчатела фил

Совршенство на вкусови и идеален летен десерт на кој никој нема да остане рамнодушен. Во нашата кујна направивме слатка магија и го приготвивме чоколадниот рум колач со страчатела фил. Мек и сочен колач, надополнет со богат фил од ванила, чоколадо и кокос…

Рецептот е повеќе пати испробан во нашата кујна, а ако не го пробате, верувајте ќе се покаете. Идеален е за секоја пригода, па ви останува само да го направите.

Состојки: За прелив од рум: 100 мл млеко 4 лажици шеќер 2 лажици рум. За фил:

За декорација:

Подготовка: Во длабок сад за матење ставете ги јајцата, шеќерот и ванилиниот шеќер. Изматете со миксер додека шеќерот се растопи и се добие густа кремаста смеса. Брашното, какаото и прашокот за печиво ставете ги во длабока чинија и добро измешајте ги со лажица. Во садот со изматените јајца додајте ги млекото, маслото и кратко измешајте со лажица. Потоа во садот додајте од смесата со брашно и какао, и мешајте со лажица за да добиете хомогена смеса без грутчиња. Во правоаголна тава со големина број 40, ставете хартија за печење. Во тавата додајте ја смесата за чоколадниот колач и добро израмнете ја. Колачот печете го во загреана рерна на 220 степени за време

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *