Агенда.мк

контент агрегатор

Идеа за денешниот ручек: Брзо, лесно, превкусно Идеа за денешниот ручек: Брзо, лесно, превкусно
SHARE Facebook Twitter Ако ви се здосадија комплицираните рецепти кои бараат многу време за подготовка и труд, овој рецепт со пилешко месо ви гарантираме... Идеа за денешниот ручек: Брзо, лесно, превкусно

SHARE

Facebook

Twitter

Ако ви се здосадија комплицираните рецепти кои бараат многу време за подготовка и труд, овој рецепт со пилешко месо ви гарантираме дека ќе ви стане омилен.

Подготвувањето на вкусен ручек никогаш не било полесно.

Само три состојки ќе ви бидат потребни за овој гастрономски специјалитет.

Потребно е: 500 гр пилешко филе, 1л павлака за готвење, 2 кесички инстант супа од печурки.

Подготовка: Во огноотпорен сад наредете го исецканото пилешко месо, потоа ставете ја супата од кесичката и прелијте ја павлаката за готвење. Ставете ја во рерна на 200 степени и печете додека не порумени. За помалку од половина час ќе имате совршен ручек со малку труд.

РЕКЛАМИ: — SHARE

Facebook

Twitter

Previous articleВака изгледа невремето од Вселената (видео)

Целиот текст тука!

Hitportal

Оваа вест е превземана од Хитпортал. Повеќе на www.hitportal.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *