Агенда.мк

контент агрегатор

Американски палачинки со банана и цимет Американски палачинки со банана и цимет
Одличен, брз и вкусен појадок за сите.Бананта испасирајте ја со вилушка и врз неа капнете неколку капки лимонов сок за да не потемни додека... Американски палачинки со банана и цимет

Одличен, брз и вкусен појадок за сите.
Бананта испасирајте ја со вилушка и врз неа капнете неколку капки лимонов сок за да не потемни додека ги приготвувате другите состојки.
Јајцето изматете го со шеќерот, додадете го млекото, маслото и убаво промешајте.
Додадете ја бананата и циметот.
На крај додадете го брашното убаво измешајте и оставте смесата да одмори околу десетина минути.
Палачинките се пржат на малку намастено средно загреано тавче по 1-2 минути од двете страни.
Ние ги јадевме малку намачкани со Нутела, шумско овошје, ореви и мед.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *