Агенда.мк

контент агрегатор

Чоколаден сладолед со кајсии Чоколаден сладолед со кајсии
Убав,кремаст и освежителен сладолед! Прво касиите измиете ги и исечете ги на ситни парчињаДоколку се зрели како моите изгмечете ги со вилушка, доколку не,изблендирајте... Чоколаден сладолед со кајсии

Убав,кремаст и освежителен сладолед!

Прво касиите измиете ги и исечете ги на ситни парчињаДоколку се зрели како моите изгмечете ги со вилушка, доколку не,изблендирајте ги. Во кајсииите додадете го медот и сокот од лимон.
Чоколадото стопете го и оставете да се олади малку.
Слатката павлака се мати со миксер, се додава киселата павлака и стопеното чоколадо.
На крај се додаваат кајсиите
Ставете во сад и оставете во замрзнувач неколку часа па послужете.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *