Агенда.мк

контент агрегатор

Летен водич за хидрирана и сјајна кожа во лето Летен водич за хидрирана и сјајна кожа во лето
Сакате да заблескате оваа сезона и да имате хидирана и сјајна кожа на лицето и телото? Летото е идеално за дружења и одмори, а секако... Летен водич за хидрирана и сјајна кожа во лето

Сакате да заблескате оваа сезона и да имате хидирана и сјајна кожа на лицето и телото? Летото е идеално за дружења и одмори, а секако и по некоја фотографија за спомен од убавите моменти. Но, не сте задоволни од изгледот на кожата? Не користете програми за прикривање на недостатоците на фотографиите. Истакнете ја вашата убавина со природни состојки и следете ги нашите совети за хидрирана и сјајна кожа во лето.

За време на топлите денови кожата обилно се поти, а освен изгорениците од сонцето, често се јавуваат иритации, црвенила и осипи на кожата. Дополнителното мрсење во летниот период доведува до појава на митесери и акни. Затоа важно е да се води посебна грижа, особено за време на екстремно високите температури кои достигнуваат и до 40 степени. Еве неколку корисни совети со кои ќе ја зашитите и подобрите кожата на лицето и телото.

Внимателно и нежно отстранувајте ја потта од лицето

Отстранувањето на потта на лицето со помош на рацете не е најдобра опција во летниот период. Најдобро е да користите памучни марамчиња или освежителни марамчиња со додаток на алое вера и екстракт од краставица. Алое верата и краставицата ја разладуваат и освежуваат кожата.

Длабински хидрирајте ја кожата 

За време на летото,

Целиот текст тука!

Se za hrana

Оваа вест е превземана од Се за храна Повеќе на www.sezahrana.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *