Агенда.мк

контент агрегатор

Оптимизмот во Заев не умира: Премиерот чека ЕУ да го исполни ветувањето Оптимизмот во Заев не умира: Премиерот чека ЕУ да го исполни ветувањето
Тоа што Европската унија и го вети на Македонија сега треба да го исполни. Ова го кажа премиерот Заев во синоќешната емисија „Отворено“ на... Оптимизмот во Заев не умира: Премиерот чека ЕУ да го исполни ветувањето

Тоа што Европската унија и го вети на Македонија сега треба да го исполни.

Ова го кажа премиерот Заев во синоќешната емисија „Отворено“ на ТВ24 од каде што потенцираше дека ќе има јасна определба кога земјава ќе добие датум за преговори.

„Мене ми е јасно дека јуни не е толку извесна можност, но имаме можности за јули“ – кажа Заев, додавајќи дека детални информации ќе има веројатно по состанокот со канцеларката на Германија.

Според премиерот ако сега не дојде признанието за Македонија со датум датум за отворање на поглавјата, тогаш ќе се доведе во прашање кредибилитетот на ЕУ. 

Тој посочи и дека позитивна одлука ќе биде плус мотив за земјиве од регионот, а негативната ќе значи враќање на сцена на радикалните националистички сили и интересот на трети страни.

Можеби ќе ве интересира Сонце, дожд, ветер: Еве какво време не очекува денес Сонце, дожд, ветер: Еве какво време не очекува денес ДР. ВАСЕВ: Нема научни докази дека алтернативен лек излекувал болни од канцер ДР. ВАСЕВ: Нема научни докази дека алтернативен лек излекувал болни од канцер Протоколот за влез на Македонија во НАТО од денеска во Сенатот на САД Протоколот за влез на Македонија во НАТО од денеска

Целиот текст тука!

Faktor

Оваа вест е превземена од ФАКТОР. Повеќе на www.faktor.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *