Агенда.мк

контент агрегатор

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика
Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следатнајновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и... Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следатнајновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до одреден степен може да се користат за да го одразуваат стилот и вкусот на корисникот.

Како глобален производител на мобилни телефони, Huawei постојано настојува да одговори на потребите и барањата на потрошувачите. Токму со таа цел на крајот од март беше претставена новата генерација на мобилни телефони од Pсеријата. Најнов телефон од оваа серија е P30 lite кој има надграден градиент на бои и затоа може да го привлече вниманието на безброј љубители на модата.

Трите опции на бои и стилови се Midnight Black, Pearl White и Peacock Blue. Опцијата Midnight Black е темна и луксузна. Тaа ја рефлектира светлината на малите ѕвезди на ноќното небо, што го прави изгледот на телефонот романтичен и мистериозен. Опцијата Pearl White свети, а кога се држи во рака, изгледа како бел сатен на врвовите на прстите на корисникот. Чистата Peacock Blue опција создава кралско и мистериозно чувство со непредвидливиот сино-виолетов градиент.

P30 lite го вклучува традиционалниот стил на Huawei, заедно со комплементарна хардверска технологија и

Целиот текст тука!

Faktor

Оваа вест е превземена од ФАКТОР. Повеќе на www.faktor.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *