Агенда.мк

контент агрегатор

Крем чорба со леќа Крем чорба со леќа
Во тенџере во кое ќе го вариме зеленчукот ја ставаме леќата и другиот зеленчук исецкан на покрупни парчиња.Ја додаваме водата, маслото и супата.Го ставаме... Крем чорба со леќа

Во тенџере во кое ќе го вариме зеленчукот ја ставаме леќата и другиот зеленчук исецкан на покрупни парчиња.
Ја додаваме водата, маслото и супата.
Го ставаме зеленчукот да се вари и кога е готов го блендираме.
Доколку е многу густо додаваме уште вода или супа до саканата густина.
Зачинете по вкус и чорбата ставете ја повторно на оган 4-5 минути, ќе проврие и за тоа време промешувајте ја.
Тргнете на страна малку да се излади и послужете ја. Може да се служи и топла и ладна.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс – Наведи извор – Некомерцијално – Сподели под исти услови

Целиот текст тука!

Moi recepti

Оваа вест е превземана од Мои рецепти. Повеќе на www.moirecepti.mk

Нема коменари.

Оставете коментар први.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *